Uniwersytet Zielonogórski

Aktualności


O Inkubatorze Aktualności Prorektor ds. Rozwoju Historia, cele i zadania Regulamin Inkubatora Rada Nadzorująca Nasze firmy Szkolenia, Seminaria Konkurs Napisz do nas Linki Strona główna


Polski Most Krzemowy

Uwaga ruszył nabór uczestników do programu Polski Most Krzemowy.
Polski Most Krzemowy jest projektem systemowym współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Projekt ma na celu wsparcie polskich firm z branż nowych technologii w ekspansji na rynek Stanów Zjednoczonych Ameryki i tym samym przyspieszenie ich rozwoju (akcelerację).

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do składania wniosków o udział w Projekcie Polski Most Krzemowy w dniach od 14 stycznia do 4 lutego 2014 r. (w dniu zamknięcia naboru – do godziny 16:30:00) poprzez Generator Wniosków dostępny w zakładce Nabór uczestników.

Korzyści z uczestnictwa w Projekcie:

Udział w szkoleniu na temat specyfiki prowadzenia działalności i podejmowania współpracy gospodarczej na rynku Stanów Zjednoczonych (Pierwszy Etap);
Możliwość opracowania strategii marketingowej firmy na rynek amerykański we współpracy z ekspertami z Doliny Krzemowej (Drugi Etap);
W Dolinie Krzemowej: konsultacje doradcze, szkoleniowe i mentorskie z wybranymi przez siebie specjalistami, udział w sesjach prezentacyjnych dla inwestorów i partnerów oraz spotkaniach B2B i B2C (Trzeci Etap);
Finansowanie w formie pomocy de minimis.

Powstał Portal Naukowca Pl

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu uruchomił innowacyjną platformę szkoleniową dla naukowców.
Dedykowane teksty i nagrania mają charakter praktyczny i koncentrują się
na skuteczności prowadzenia badań i komercjalizacji wyników.
Treściom autorstwa przedstawicieli świata nauki i praktyki gospodarczej
towarzyszą materiały tworzone przez samych użytkowników platformy.
Serwis dostępny jest pod adresem: http://portalnaukowca.pl/
Korzystanie z niego jest bezpłatne, wymaga jedynie rejestracji elektronicznej."
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia portalu.

(R)Ewolucje Akademickich Firm

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Zielonogórskiego wspólnie z InQbatorem Technologicznym Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM, Parkiem Naukowo-Technologicznym „Technopark Gliwice”, Wrocławskim Parkiem Technologicznym rozpoczyna projekt (R)ewolucje Akademickich Firm. Te cztery instytucje, z czterech regionów Polski – postanowiły połączyć swoje siły w celu jeszcze lepszego promowania idei przedsiębiorczości akademickiej i wspierania rozwoju innowacyjnych przedsiębiorców.
W ramach działań projektowych, najlepsze firmy z naszych ośrodków będą mogły skorzystać z pakietu prestiżowych szkoleń połączonych z udziałem w konkursie na zagraniczne wyjazdy studyjne, gdzie przedsiębiorcy będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły przed międzynarodowym gremium biznesowym.
Ponadto poprzez cykl artykułów w prasie i Internecie oraz serię filmów będzie prezentowana działalność prężnie rozwijających się firm akademickich i działań na ich rzecz w obrębie czterech województw (wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i lubuskiego).
Projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Kreator Innowacyjności.
   Uniwersytet Zielonogórski (C) 2005 .:. D&C by: JARY